Bio1.jpg

Život v Spojenom  kráľovstve

        (2009 – 2012)

 

Čerstvo po svojich 18. narodeninách sa kvôli nečakanej smrti svojho otca rozhodol opustiť Slovensko. V septembri 2009 odišiel do Veľkej Británie, konkrétne do anglického mesta Warrington. Tam žil a pracoval niekoľko mesiacov. Neskôr sa kvôli práci musel často sťahovať a nasledujúce 3 roky strávil okrem Warringtonu aj v Manchestri a Runcorne (Severozápad Anglicka).

V tomto období sa hudbe prestal venovať takmer úplne, až na malú výnimku v máji 2011, keď sa práve nachádzal na Slovensku. Vtedy na svoj domáci mikrofón nahral prvú verziu skladby "Slobodní", kde sa o hudobný podklad postaral Skay.

Od leta 2011 začal mať vážne zdravotné problémy. Po mesiacoch komplikácií sa koncom novembra 2011 rozhodol odletieť na pár dní na Slovensko, aby sa podrobil lekárskemu vyšetreniu v Univerzitnej nemocnici v Martine. Tam mu lekári na základe biopsie potvrdili Crohnovu chorobu. 31. decembra 2011 sa nechal hospitalizovať v nemocnici Manchester Royal Infirmary, kde ho lekári po 2 týždňoch úspešne stabilizovali pomocou biologickej liečby zvanej "Humira".

Po svojom zotavení začal znova pracovať na hudbe, konkrétne na svojom prvom demoalbume. Album s názvom "Pouličná Ozvena" sa mu 26. apríla 2012 podarilo úspešne dokončiť a vydať ako digitálny release. O všetky produkcie, ako aj mix a mastering, sa postaral Skay. Toto demo mu pomohol nahrať jeho kamarát z Veľkej Británie, raper Rudolf "Semi B" Brustmann, ktorý v tom čase budoval svoje vlastné domáce štúdio a rozhodol sa ho poskytnúť aj Ekcelentovi. Po vydaní svojho dema pokračoval spolu so Skayom v tvorení internetových singlov bez podpory akéhokoľvek vydavateľstva.

Za zmienku stojí Ekcelentova pieseň "V tieňoch", ktorá vyšla ako internetový singel v decembri 2012. Produkoval ju Skay a hosťuje v nej český raper Revolta. Táto spolupráca zaznamenala na YouTube pomerne veľký úspech v podobe viac ako 45 tisíc videní od jej vydania. Ekcelent ju však kvôli neskorším vzájomným nezhodám s Revoltom vymazal zo svojho kanála.